Sebereflexe

Firemní vzdělávání

Co je sebereflexe a proč je důležité ji ovládat

U sebereflexe, jak již název napovídá, jde o jakési sebepoznání a sebehodnocení. Abychom takového úkonu byli schopni, musíme se naučit být k sobě upřímní, umět sám na sebe nahlížet z širší perspektivy a především převzít za tyto posuzované faktory zodpovědnost.

Pokud máte často pocit křivdy či je pro vás obtížné přiznat chybu, je to dost možná výsledek nedostatečně rozvinuté schopnosti sebereflexe. Pracovat na sebereflexi vám pomůže být upřímnější sám k sobě a také laskavější
k ostatním. V kariérním prostředí budete navíc díky sebereflexi schopni lépe zhodnotit, zda jsou pro vás zadané úkoly zvládnutelné, a komunikovat tak lépe své schopnosti a potřeby.

Schopnost sebereflexe se nenaučíme přes noc, obzvláště pokud jsme vyrůstali v prostředí, kde sebereflexi nebyla věnována pozornost. Sebereflexi se ale můžeme naučit
i v pozdějším věku a to i bez základu z dětství.
A my vám ukážeme jak.

Příklad z praxe s užitím sebereflexe

Uvedeme si modelovou situaci, na které si ukážeme, jak člověku sebereflexe může usnadnit život v zaměstnání. Představte si váš normální den v práci. Může to být jakékoli zaměstnání, my si pro ilustraci vezmeme zástupce vedoucího obchodního oddělení v nespecifikované firmě. Dostává denně velkou spoustu úkolů. Některé z nich splnit stihne, jiné ne. Jiné splní, ovšem je mu vytýkán způsob, jakým je zpracoval. Jeho nadřízený má ve spoustě úkolů jinou představu než náš popisovaný zaměstnanec. Na straně zaměstnance není dobře zvládnutá schopnost sebereflexe
a kritiku nadřízeného tedy vnímá jako osobní útok či dokonce jako zaujatost vůči své osobě.

Pokud by zapracoval na schopnosti sebereflexe, byl by schopen zhodnotit, že mu dané úkoly nesedí a že jeho schopnosti nesahají tak daleko, aby byl schopen kvalitně zvládnout takovou spoustu úkolů, které mu jsou denně zadávány. Uměl by zhodnotit své silné i slabé stránky
a pochopil by sám sebe natolik, aby byl schopen říct si, co je v jeho silách a co už bohužel ne.

Pokud máte pocit, že někdo z vašich kolegů či spolupracovníků je popsán ve zmíněném příkladu, poptejte pro váš tým naše školení.

Cíle programu

  • Identifikace silných i slabých stránek
  • Sebekoučování
  • Identifikace vlastního učebního stylu
  • Schopnost být k sobě upřímní
  • Typologie osobnosti

Proč firemní vzdělávání s MotivP

ico1

1500+

V oboru máme bohaté zkušenosti. Tuto práci děláme již 28 let a každý rok pořádáme více jak 1500 rozvojových akcí pro naše klienty v České a Slovenské republice.
ico2

Komplexní vzdělávání

U nás vzdělávání nezačíná ani nekončí dnem školení. Vnímáme ho jako komplexní proces, který trvá v čase před i po kurzu, a podporujeme ho našimi virtuálními kurzy, microlearningy, skripty a dalšími prvky.
ico3

Tým lektorů

Máme k dispozici zkušený tým lektorů pod vedením Františka Hroníka. Naši školitelé jsou připraveni nejen předat teoretické znalosti, ale také vést modelové situace a poskytnout praktické rady.
ico4

Systém FILIP

Filip je náš univerzální asistent. Jedná se o spojení našeho vlastního systému a lidského prvku tak, abychom zajistili co nejlepší komunikaci a administrativu.

Rádi vám připravíme školení na míru

1 (Malý)

Příručka

Tým metodiků pro vaše zaměstnance vytvoří příručku, která bude obsahovat užitečná cvičení.
2 (Malý)

TV Studio

V našem TV studiu jsme schopni rychle reagovat na vaše potřeby, natočíme video pozvánky na akademie. Minutové shrnutí důležitých bodů ze školení a mnoho dalšího. Točíme krátká vzdělávací videa na dané téma.
3 (Malý)

VIRTUÁLNÍ KURZ

Na různá témata připravujeme i online kurzy, které slouží jako teoretický základ. Online kurz můžete pro svůj tým zakoupit i samostatně.

Pojďme se pobavit o spolupráci, vyplňte prosím formulář

Těšíme se na spolupráci

4 (Malý)
PhDr. František Hroník
zakladatel společnosti MotivP

Filip z MotivuP

tel. / mobil
e-mail

+420 773 911 999
filip@motivp.com