stress management

Firemní vzdělávání

Co je stress management a proč je důležité jej ovládat

Stress management, jak už název napovídá, představuje různé techniky a postupy, jak se vypořádávat se stresem. Stres bohužel patří k životu, ale je potřeba rozpoznat
a odlišit, kdy nám stres slouží jako pohon a kdy už nám působí újmu.

Stres narušuje normální chod organismu. Při práci se stresem nicméně nejde o to proti němu bojovat, ale naučit se ho přijímat. Pokud se totiž uvádíme do klidu násilím bez toho, abychom stres přijali, působí to kontraproduktivně.
A někdy nás to dokonce uvede do ještě větší nepohody.
Ač vás to možná překvapí, tak stres pro nás může být
i přítelem. Určitá hladina stresu v nás totiž podněcuje všechny možnosti, které máme.

V kurzu pracujeme s konkrétními situacemi z praxe účastníků, což napomáhá lepšímu uvědomění
a přenosu naučeného do vlastní praxe.

Příklad z praxe s užitím stress managementu

Podívejme se nyní na dvě situace, ve kterých figuruje stres.

Pokud se nacházíte v situaci, kdy u vás na pracovišti převládají konflikty a nejistota, lze to považovat za stresové prostředí, ze kterého budete těžko vy, vaši kolegové či nadřízení prosperovat. Taková situace se dá označit jako rodná půda pro negativní stres.

Teď si ale představte situaci, kdy vás čeká důležitá prezentace. Chystali jste se na ni několik týdnů a opravdu vám záleží na tom, abyste zde podali ten nejlepší možný výkon. Je dost pravděpodobné, že před samotnou prezentací pociťujete určitou formu trémy. I trému lze považovat za stres, nicméně v tomto případě lze hovořit o stresu jako o pozitivním faktoru. Tréma nám totiž leckdy může pomoci mobilizovat všechny naše síly a možností.

Cíle programu

  • Stresové faktory a identifikace vlastních stresorů
  • Stres nás samých i ostatních
  • Konkrétní techniky pro zvládání stresových situací
  • Stres jako přínos
  • Syndrom vyhoření

Proč firemní vzdělávání s MotivP

ico1

1500+

V oboru máme bohaté zkušenosti. Tuto práci děláme již 28 let a každý rok pořádáme více jak 1500 rozvojových akcí pro naše klienty v České a Slovenské republice.
ico2

Komplexní vzdělávání

U nás vzdělávání nezačíná ani nekončí dnem školení. Vnímáme ho jako komplexní proces, který trvá v čase před i po kurzu, a podporujeme ho našimi virtuálními kurzy, microlearningy, skripty a dalšími prvky.
ico3

Tým lektorů

Máme k dispozici zkušený tým lektorů pod vedením Františka Hroníka. Naši školitelé jsou připraveni nejen předat teoretické znalosti, ale také vést modelové situace a poskytnout praktické rady.
ico4

Systém FILIP

Filip je náš univerzální asistent. Jedná se o spojení našeho vlastního systému a lidského prvku tak, abychom zajistili co nejlepší komunikaci a administrativu.

Rádi vám připravíme školení na míru

1 (Malý)

Příručka

Tým metodiků pro vaše zaměstnance vytvoří příručku, která bude obsahovat užitečná cvičení.
2 (Malý)

TV Studio

V našem TV studiu jsme schopni rychle reagovat na vaše potřeby, natočíme video pozvánky na akademie. Minutové shrnutí důležitých bodů ze školení a mnoho dalšího. Točíme krátká vzdělávací videa na dané téma.
3 (Malý)

VIRTUÁLNÍ KURZ

Na různá témata připravujeme i online kurzy, které slouží jako teoretický základ. Online kurz můžete pro svůj tým zakoupit i samostatně.

Pojďme se pobavit o spolupráci, vyplňte prosím formulář

Těšíme se na spolupráci

4 (Malý)
PhDr. František Hroník
zakladatel společnosti MotivP

Filip z MotivuP

tel. / mobil
e-mail

+420 773 911 999
filip@motivp.com