BUDOVÁNÍ
DŮVĚRY

Firemní vzdělávání

Proč je v každodenním životě důležité budovat důvěru

Mnoho výzkumů uvádí, že důvěra je jedním z klíčových předpokladů pro budování dlouhodobých vztahů. V dnešní době se mezilidské vztahy prolínají všemi oblastmi našeho života, a proto je důvěra důležitým prvkem nejen v osobní, ale i pracovní rovině.

Ať je to důvěra sám k sobě či druhým, stojí důvěra nad všemi ostatními oblastmi jakéhokoli vztahu. Můžeme mít dokonale zvládnuté všechny ostatní oblasti, ale pokud
v pracovním prostředí nebude mezi zaměstnanci
i zaměstnavateli fungovat důvěra, celý systém se dříve nebo později sesype jako domeček z karet. V rámci školení se podíváme na to, jaké jsou nezbytné předpoklady k tomu, abychom v pracovním prostředí vybudovali potřebnou důvěru a také jak ji udržet.

V kurzu pracujeme s konkrétními situacemi z praxe účastníků, což napomáhá lepšímu uvědomění
a přenosu naučeného do vlastní praxe.

„Důvěra podporuje spolupráci mezi kolegy a zvyšuje oddanost organizaci.”

Příklad z praxe s užitím důvěry v organizaci

Pro ilustraci se nyní přesuňme do prostředí každodenního života.

Představte si, že jste pracovníkem ve firmě s mnoha zaměstnanci. Dostanete od nadřízeného úkol, který od vás vyžaduje velké pracovní nasazení.
Za splnění daného úkolu je vám slibována lákavá odměna a navíc také uznání nadřízeného. Nicméně se v této situaci nenacházíte poprvé a bohužel máte za sebou v tomto ohledu negativní zkušenost. Váš nadřízený své sliby většinou nedodrží v takové formě, ve které slíbil, a proto jeho sliby již nepovažujete za bernou minci. Svůj úkol tedy splníte, ovšem ne s takovým nasazením, a tedy ne tak kvalitně, jak byste byl za jiných okolností schopen. Vaše důvěra směrem k nadřízenému, že splní co slíbil, je tedy hybnou silou toho, jak kvalitně daný úkol odvedete.

Taková situace může nastat i u vedoucího, který právě nabírá nové zaměstnance. Obě strany se nejprve musí navzájem vyzkoušet v důvěře, kterou k sobě poté navážou, a na které bude pracovní vztah stát.

Cíle programu

  • Jak se důvěra buduje a co je s ní spojováno?
  • Komunikace při budování důvěry
  • Identifikace silných a slabých stránek
  • Důvěra vs nedůvěra a co je způsobuje
  • Sebedůvěra

Proč firemní vzdělávání s MotivP

ico1

1500+

V oboru máme bohaté zkušenosti. Tuto práci děláme již 28 let a každý rok pořádáme více jak 1500 rozvojových akcí pro naše klienty v České a Slovenské republice.
ico2

Komplexní vzdělávání

U nás vzdělávání nezačíná ani nekončí dnem školení. Vnímáme ho jako komplexní proces, který trvá v čase před i po kurzu, a podporujeme ho našimi virtuálními kurzy, microlearningy, skripty a dalšími prvky.
ico3

Tým lektorů

Máme k dispozici zkušený tým lektorů pod vedením Františka Hroníka. Naši školitelé jsou připraveni nejen předat teoretické znalosti, ale také vést modelové situace a poskytnout praktické rady.
ico4

Systém FILIP

Filip je náš univerzální asistent. Jedná se o spojení našeho vlastního systému a lidského prvku tak, abychom zajistili co nejlepší komunikaci a administrativu.

Rádi vám připravíme školení na míru

1 (Malý)

Příručka

Tým metodiků pro vaše zaměstnance vytvoří příručku, která bude obsahovat užitečná cvičení.
2 (Malý)

TV Studio

V našem TV studiu jsme schopni rychle reagovat na vaše potřeby, natočíme video pozvánky na akademie. Minutové shrnutí důležitých bodů ze školení a mnoho dalšího. Točíme krátká vzdělávací videa na dané téma.
3 (Malý)

VIRTUÁLNÍ KURZ

Na různá témata připravujeme i online kurzy, které slouží jako teoretický základ. Online kurz můžete pro svůj tým zakoupit i samostatně.

Pojďme se pobavit o spolupráci, vyplňte prosím formulář

Těšíme se na spolupráci

4 (Malý)
PhDr. František Hroník
zakladatel společnosti MotivP

Filip z MotivuP

tel. / mobil
e-mail

+420 773 911 999
filip@motivp.com