STRATEGICKÉ MYŠLENÍ

Firemní vzdělávání

Co je strategické myšlení a proč je důležité jej ovládat

Při strategickém myšlení nestačí pouhé rozhodnutí. Strategické myšlení v sobě obsahuje mnoho kroků, které dohromady tvoří cestu k tomu, čeho chceme dosáhnout.

Na školení vás seznámíme s potřebnými znalostmi a dovednostmi nutnými pro efektivní strategické plánování, vytváření strategického plánu a jeho komunikaci v rámci organizace. Stěžejní je také tvorba souboru priorit a konkrétních, kvantifikovaných střednědobých a dlouhodobých strategických cílů.

V kurzu pracujeme s konkrétními situacemi z praxe účastníků, což napomáhá lepšímu uvědomění a přenosu naučeného do vlastní praxe.

„Ve strategii je důležité vidět vzdálené věci, jako by byly blízko, a podívat se vzdáleně na blízké věci.“

Příklad z praxe s užitím strategického myšlení

Pro lepší znázornění si zasadíme implementaci strategického myšlení do každodenního života.

Téměř každý z nás se již někdy ocitl v situaci, kdy vymýšlel určitou strategii, od které si sliboval, že ho dovede k vytouženému cíli. Pokud si představíme situaci plánování strategie pro tým čí organizaci, je velmi důležitým krokem znát své slabé i silné stránky nejen jako vedoucí organizace, ale také jako každý jeden člen. Pro implementaci jakéhokoli plánu a především pro jeho efektivní naplnění je důležité rozvrhnout jej tak, aby odpovídal možnostem a schopnostem každého člena. Pokud bychom například měli v týmu převahu lidí s analytickým myšlením, ale rozdali jim manuální úkoly, asi bychom se kýženého výsledku nedobrali.

Jedním z nástrojů, který nám v tomto může posloužit, je SWOT analýza.
I s tou se seznámíme na našem školení.

Cíle programu

  • Indikátory výkonnosti a jejich identifikace
  • Komunikace při vytváření strategického plánu
  • SWOT analýza a identifikace slabých a silných stránek
  • Strategické a operativní myšlení
  • Návrh strategického plánu krok po kroku

Proč firemní vzdělávání s MotivP

ico1

1500+

V oboru máme bohaté zkušenosti. Tuto práci děláme již 28 let a každý rok pořádáme více jak 1500 rozvojových akcí pro naše klienty v České a Slovenské republice.
ico2

Komplexní vzdělávání

U nás vzdělávání nezačíná ani nekončí dnem školení. Vnímáme ho jako komplexní proces, který trvá v čase před i po kurzu, a podporujeme ho našimi virtuálními kurzy, microlearningy, skripty a dalšími prvky.
ico3

Tým lektorů

Máme k dispozici zkušený tým lektorů pod vedením Františka Hroníka. Naši školitelé jsou připraveni nejen předat teoretické znalosti, ale také vést modelové situace a poskytnout praktické rady.
ico4

Systém FILIP

Filip je náš univerzální asistent. Jedná se o spojení našeho vlastního systému a lidského prvku tak, abychom zajistili co nejlepší komunikaci a administrativu.

Rádi vám připravíme školení na míru

1 (Malý)

Příručka

Tým metodiků pro vaše zaměstnance vytvoří příručku, která bude obsahovat užitečná cvičení.
2 (Malý)

TV Studio

V našem TV studiu jsme schopni rychle reagovat na vaše potřeby, natočíme video pozvánky na akademie. Minutové shrnutí důležitých bodů ze školení a mnoho dalšího. Točíme krátká vzdělávací videa na dané téma.
3 (Malý)

VIRTUÁLNÍ KURZ

Na různá témata připravujeme i online kurzy, které slouží jako teoretický základ. Online kurz můžete pro svůj tým zakoupit i samostatně.

Pojďme se pobavit o spolupráci, vyplňte prosím formulář

Těšíme se na spolupráci

4 (Malý)
PhDr. František Hroník
zakladatel společnosti MotivP

Filip z MotivuP

tel. / mobil
e-mail

+420 773 911 999
filip@motivp.com