work-life balance

Firemní vzdělávání

Co je to work-life balance a proč je důležité s ním pracovat

Work-life balance je rovnováha mezi pracovním a osobním životem. Dosáhnout takového balancu je asi cílem každého pracujícího člověka. Není to ovšem lehký úkol, protože tyto dvě složky nelze kompletně oddělit.

Řada lidí má tendenci upřednostňovat (někdy i nedobrovolně) práci před osobním životem a odpočinkem. To ale nevede k ničemu pozitivnímu. Naopak to bývá většinou kontraproduktivní a může to skončit až vyhořením.

Je důležité se zamyslet a ujasnit si, co jsou naše životní priority a čemu chceme denně věnovat naši pozornost. Samozřejmě je nutné podotknout, že práce je součást života a nejde se jí úplně vyhnout. Důležité je ale nesnažit se stihnout vše. Je zásadní najít si čas na to, co nás baví a naplňuje, a udělat z toho naši prioritu. Také dbejme sami na sebe, na odpočinek a na relaxaci.

Příklad z praxe s užitím work-life balance

Představte si situaci. Jste vedoucí personálního oddělení a zrovna probíhá porada ohledně postupů na další měsíce. Váš kolega se opět nedostavil včas. Když konečně po 10 minutách se zpožděním doběhl, všiml jste si, že má neupravené oblečení, vypadá unaveně a když začal horlivě vytahovat papíry potřebné k poradě, bylo vidno, že má ve svých materiálech zmatek. Když jste
se ho snažil během porady zapojit do diskuze, byl myšlenkami jinde.

Pracuje s vámi ve firmě již několikátým rokem a vy víte, že to byl vždy spolehlivý a pilný zaměstnanec. Od té doby, co se z něj ale stal otec a manžel, jeho pracovní výkon upadl. Jste otevřený tomu mu dát méně práce a vzít v potaz to, že má rodinu a další povinnosti. Když jste se mu to ale snažil naznačit, odmítl.
Před týdnem se vám dokonce svěřil, že se s manželkou začali dost hádat. Manželka má údajně pocit, že je doma duchem nepřítomen, neustále chodí pozdě domů a nevěnuje se dětem. Hrozila mu dokonce tím, že pokud to nezačne řešit, požádá o rozvod.
Pokud je vám daná situace povědomá, poptejte si naše školení a naučte svůj tým udržovat zdravou rovnováhu mezi všemi složkami každodenního života.

Cíle programu

  • Identifikace priorit
  • Co je to workoholismus
  • Syndrom vyhoření
  • Schopnost delegování
  • Stresové situace
  • Relaxační techniky

Proč firemní vzdělávání s MotivP

ico1

1500+

V oboru máme bohaté zkušenosti. Tuto práci děláme již 28 let a každý rok pořádáme více jak 1500 rozvojových akcí pro naše klienty v České a Slovenské republice.
ico2

Komplexní vzdělávání

U nás vzdělávání nezačíná ani nekončí dnem školení. Vnímáme ho jako komplexní proces, který trvá v čase před i po kurzu, a podporujeme ho našimi virtuálními kurzy, microlearningy, skripty a dalšími prvky.
ico3

Tým lektorů

Máme k dispozici zkušený tým lektorů pod vedením Františka Hroníka. Naši školitelé jsou připraveni nejen předat teoretické znalosti, ale také vést modelové situace a poskytnout praktické rady.
ico4

Systém FILIP

Filip je náš univerzální asistent. Jedná se o spojení našeho vlastního systému a lidského prvku tak, abychom zajistili co nejlepší komunikaci a administrativu.

Rádi vám připravíme školení na míru

1 (Malý)

Příručka

Tým metodiků pro vaše zaměstnance vytvoří příručku, která bude obsahovat užitečná cvičení.
2 (Malý)

TV Studio

V našem TV studiu jsme schopni rychle reagovat na vaše potřeby, natočíme video pozvánky na akademie. Minutové shrnutí důležitých bodů ze školení a mnoho dalšího. Točíme krátká vzdělávací videa na dané téma.
3 (Malý)

VIRTUÁLNÍ KURZ

Na různá témata připravujeme i online kurzy, které slouží jako teoretický základ. Online kurz můžete pro svůj tým zakoupit i samostatně.

Pojďme se pobavit o spolupráci, vyplňte prosím formulář

Těšíme se na spolupráci

4 (Malý)
PhDr. František Hroník
zakladatel společnosti MotivP

Filip z MotivuP

tel. / mobil
e-mail

+420 773 911 999
filip@motivp.com